classpad.pl

Basic|Add-in|eActivities|Komputer|Lua|Pomoce|EA-100(200)|Linki|Kontakt


Nazwa ta w języku portugalskim oznacza księżyc. Lua jest językiem programowania pierwotnie zaprojektowanym dla rozszerzenia funkcjonalności różnych aplikacji, jednak często używany jest jako samodzielny język. Lua wiąże w sobie prostą składnię procedury (podobną do Pascala) z konstrukcjami opisu danych opartymi na tablicach asocjacyjnych i rozszerzalnej semantyce. Język ten zaimplementowany jest jako mała biblioteka języka C, zapisana wg standardu ANSI C. Celami implementacji są: prostota, wydajność, przenośność kodu.
Do ClassPada Lua został zaimplementowany jako szybszy i bardziej efektywny niż basic język programowania. Napisano interpreter w postaci add-in umożliwiający edycję i wykonywanie napisanych tak programów. Z tego, co widziałem projekt rozwija się całkiem dobrze, zresztą sami zobaczcie...

Więcej informacji znajdziecie pod adresem:Do pobrania

  CPLua09E      autor: --- 5 X 2007r.

Interpreter na CP, emulator na pc, dokumentacja i przykłady. W nowej wersji zaimplementowano nowe funkcje: user interface (tworzenie dialogów, przycisków, menu, okienek, comboboxów, ...). Jest to wersja beta, więc mogą występować błędy. Podczas pisania programu na kalkulatorze radzę często go zapisywać. Zdarza się, że nagle program się zamknie a my znajdziemy się w głównym menu i utracimy naszą pracę (zbyt często to nie występuje, ale jednak ...).


  CPLua08      autor: --- 20 VII 2006r.

Interpreter na CP, emulator na pc, Lua 5.1 Manual, opis funkcji, przykłady.

  LNA      autor: --- 20 VII 2006r.

Biblioteka funkcji z analizy numerycznej zestawionych razem z funkcjami rysującymi napisana w CPLua. Dużo przykładów i komentarzy.


  Font package for CPLua       autor: --- 20 VII 2006r.

Zestaw czcionek: Basic CP i Lua. Zawiera opis funkcji.


  Zegar analogowy      autor: --- 20 VII 2006r.

Zegar analogowy. Super! :)

  Asteroid      autor: --- 20 VII 2006r.

Musisz zniszczyć jak najwięcej asteroidów :)

  Classpad Lua programs       autor: --- 20 VII 2006r.

Casiocalc.org File Sharing Area: Programy, gry, biblioteki, ...