classpad.pl

Basic|Add-in|eActivities|Komputer|Lua|Pomoce|EA-100(200)|Linki|Kontakt

Add-in Gry

  Grav v 1.0     NOWE!!! autor: vanhoa 14 IV 2007r.

Grav jest świetną grą związaną z kierowaniem kulą poprzez różnie przeszkody, kiedy grawitacja lub jej zasięg się zmienia.

  Tanks     NOWE!!! autor: vanhoa 14 IV 2007r.

Czołgi, jak na załączonym obrazku. Dla jednej lub dwóch osób. Musisz pokonać przeciwnika ustawiając odpowiednio kierunek i siłę strzału.

  Strategery     NOWE!!! autor: vanhoa 14 IV 2007r.

Jest to, jak twierdzi autor, jedna z najlepszych gier logicznych. Musisz przejść myszą przez 40 planszy z rosnącym poziomem trudności aby pokonać ducha. Ta gra sprawdza twój refleks i umiejętność rozwiązywania zagadek logicznych.

  Ditsy Elephant v1.00     NOWE!!! autor: vanhoa 14 IV 2007r.

Gra karciana. Zasady: Na początku plik kart jest tasowany losowo. Następnie karty są rozdawane na 4 graczy, jednym z nich jesteś Ty, po 13 kart dla każdego i układane w kolejności od najmniejszej do największej wartości. W Ditsy Elephant wartości układają się następująco: 3-4-5-6-7-8-9-10-J-Q-K-A-2. Zaczyna gracz z 3 pik. Kiedy jest twój ruch, jeśli możesz grać, możesz wyłożyć do czterech kart ale wszystkie tej samej wartość. Ich wartość musi być większa niż wartość karty wyłożonej wcześniej a ich liczba większa lub równa liczbie kart wyłożonej przed tobą. Np. jeśli ktoś zagra dwoma piątkami, możesz wyłożyć dwie, trzy lub cztery karty o wartości większej od pięciu np. trzy siódemki. Jeśli nie możesz tego zrobić musisz spasoać (naciśnij diamencik i jakikolwiek klawisz przy niezaznaczonej żadnej karcie). Komputer używa pewnej strategi więc możesz wygrać ... . Powodzenia! ;)

  The Incredible Adventure      NOWE!!! autor: vanhoa 14 IV 2007r.

Gra platformowa taka podobna do Mario. Edytor plansz: 3 rodzaje wrogów, ustawienie szybkości, ... .

  GrayScale Slippy v1.03     NOWE!!! autor: vanhoa 18 II 2007r.

Gra logiczna, 25 poziomów. Kolory szarości!!!

  GrayScale Checker with very fast A.I     NOWE!!! autor: vanhoa 18 II 2007r.

Warcaby. Możliwość gry z kalkulatorem, bardzo szybko działa. Kolory szarości!!!

  5-in-a-row     NOWE!!! autor: vanhoa 18 II 2007r.

Kółko i krzyżyk.

  CPCon 45 v1.0 by vanhoa     NOWE!!! autor: vanhoa 18 II 2007r.

Gra logiczna znana jako Connect-4. Gracze wykonują swoje ruchy na zmianę wrzucając jeden ze swych żetonów do dowolnego otworu na górze planszy. Gra toczy się, aż jeden z graczy ustawi cztery żetony w rzędzie (pionowo, poziomo lub ukośnie). Wykorzystaj umiejętność strategicznego myślenia i spryt, aby zablokować przeciwnika. Można grać z przeciwnikiem lub kalkulatorem (jego pokonanie to nie lada wyzwanie!!!).

  TiltMaze for CP v1.02     NOWE!!! autor: vanhoa 18 II 2007r.

Gra logiczna polegająca na doprowadzeniu kulek w odpowiednie miejsce.

  Rush Hour      autor: vanhoa 29 XI 2006r.

Bardzo fajna gra logiczna. Celem gry jest wyjechanie z parkingu wyznaczonym samochodem, aby to zrobić trzeba odpowiednio manewrować (za pomocą rysika) pozostałymi samochodami.

  Mario demo beta      autor: vanhoa 29 XI 2006r.

Mario Bros. Nieco dziwne sterowanie: 8 - lewo, 9 - prawo, 0 - podskoki.

  Lines 98       autor: vanhoa 21 XI 2006r.

Gra podobna do "kulek". Gdy ułoży się pięć takich samych kul w rzędzie wtedy znikną. [EXE] : włączenie i wyłączenie dźwięku, [Clear]: gra od nowa, [Back] : cofnięcie ostatniego ruchu.

  Block dude 300 beta 2      autor: vanhoa 18 XI 2006r.

Jest to gra logiczna. Chodzimy ludzikiem mogącym przenosić poustawiane na planszy skrzynie. Gra polega na dojściu do wyznaczonego punktu planszy, odpowiednio manewrując skrzyniami. Poruszamy się klawiszami: 2,4,6,8 lub kursorami, [Clear] - restart, [EXE] - zoom.

  Maze 3d v1.2      autor: vanhoa 6 XI 2006r.

Gra polega na odnalezieniu w labiryncie wyjścia (ściany oznaczonej symbolem ). Poruszamy się klawiszami: 2,4,6,8 lub kursorami. Przycisk back key generuje nowy układ palnszy, pansze są generowane losowo. Klawisz Clear służy do wyświetlenia na ekranie mapki planszy.

  Sudoku v1.5 final       autor: vanhoa 31 X 2006r.

Łamigłówka SUDOKU. Różne poziomy trudności i bardzo duża liczba planszy.

  Sokoban v. 1.0       autor: Marcel Kanter 31 X 2006r.

Sokoban (So-koban), klasyczna gra puzzle, w której celem jest odpowiednie ustawienie skrzyń. Gra została stworzona w Japonii przez Hiroyuki Imabayashi w 1980 roku. Do dzisiejszych czasów powstało wiele odmian tej gry na różne platformy sprzętowe, nawet na CP :)
Sokoban jest grą, w której dozorca w hurtowni musi przesuwać przedmioty (zwykle paczki, piłki lub skrzynie) na odpowiednie miejsca, przy jak najmniejszej liczbie wykonanych ruchów (lub pchnięć, w zależności od kryteriów punktowania). Paczki mogą być tylko pchane, nie można ich ciągnąć. Przed nami jedna z implementacji Sokobana.

  8 Pool v. 1.0      autor: Flore Love 31 X 2006r.

Bilard '8' jest grą rozgrywaną przy użyciu bili białej (rozgrywającej) i 15 bil rozgrywanych, ponumerowanych od 1 do 15. Jeden gracz wbija bile pełne, drugi - połówki (bile z paskiem) .

  Checkers v. 1.0      autor: Greg Williams 31 X 2006r.

Warcaby. Przy ogrywaniu kalkulatora u mnie się wieszały, więc lepiej dajcie mu fory :P :)

  Demineur v. 0.01      autor: LAMARCHE Mathieu 31 X 2006r.

Celem gry jest wykrycie w jak najkrótszym czasie wszystkich min znajdujących się w polu gry bez odsłaniania żadnej z nich. Odkrycie miny oznacza przegraną.

  Pyramid v. 1.02      autor: Greg Williams 31 X 2006r.

Pyramid Golf. Gra różni się tym od Pyramid, że sumowane karty nie dają 13, lecz kojarzone są te z wartością większą lub mniejszą od karty wyłożonej z kupki podstawowej. Ogólnie rzecz biorąc karty nie są przenoszone z kupki podstawowej do kart znajdujących się w piramidce, lecz to karty z piramidki przenoszone są do karty aktualnie znajdującej się na szczycie odsłoniętych kart z kupki podstawowej. Nie ma stosiku kart zużytych, gdyż w tym miejscu zasady są podobne do Golfa - czyli na odsłonięte karty wędrują te z piramidy z nominałem większym lub mniejszym. Na przykład na 5 pójdzie 6 z piramidy, na to 7 lub 5 itd. tak długo jak w piramidzie są karty z odpowiednimi nominałami.

  FreeCell v. 1.0      autor: Greg Williams 31 X 2006r.

Celem gry FreeCell jest przeniesienie wszystkich kart do komórek bazowych przy użyciu wolnych komórek zastępczych. Aby wygrać, należy w każdej z czterech komórek bazowych ułożyć inny kolor, w kolejności od karty najmłodszej (as) do najstarszej (król). Chociaż tego nie udowodniono, uważa się, że każdą rozgrywkę można wygrać.

  Solitaire v. 1.0       autor: Greg Williams 31 X 2006r.

Celem gry Pasjans jest ułożenie wszystkich kart talii w stosy czterech kolorów w kolejności od asa do króla.

  Szachy      autor: --- 20 VII 2006r.

Szachy - gra na dwie osoby.

  Tetris      autor: --- 20 VII 2006r.

Gra TETRIS zaimplementowana z GameBoya. Jest to pierwszy program, w którym wykorzystano kolory szarości! Jest tylko jeden problem, z programu nie da się normalnie wyjść. Są dwie możliwości: ON/OFF - powoduje wystąpienie błędu i automatycznie resetuje kalkulator albo zresetowanie go samemu za pomocą przycisku z tyłu kalkulatora.

  Chip8      autor: --- 20 VII 2006r.

Dość duży zestaw małych gier.